Naša škola

• Základná škola, Levická 903, Vráble sa nachádza na Levickej ulici v peknom školskom areáli, súčasťou ktorého je aj telocvičňa, budova školského klubu detí, školská jedáleň a multifunkčné ihrisko.
  • Škola je zameraná na vyučovanie cudzích jazykov a dopravnú výchovu. Od 1. ročníka sa naši žiaci učia anglický jazyk. Od 7. ročníka ponúkame ako druhý jazyk na výber nemecký a ruský jazyk. Naša škola je zapojená do projektov e-twinning, Nové trendy, Elektronizácia vzdelávacieho procesu.
  • Ďalším špecifikom je orientácia na dopravnú výchovu a to v rámci predmetu dopravná výchova. V súťaži „Na bicykli bezpečne“ sa naši žiaci každý rok umiestňujú na popredných miestach až do úrovne celoslovenského kola. Organizujeme Otvorenú hodinu dopravnej výchovy pre deti vrábeľských MŠ a dopravnú súťaž „Ja na dvoch kolesách“ pre žiakov vrábeľských ZŠ.
  • Ďalšou úspešnou oblasťou je astronómia. Naši mladí astronómovia dosahujú úspechy v astrosúťažiach až v celoslovenských kolách. Škola organizuje v rámci činnosti astronomického krúžku astronomické pozorovania pre žiakov našej školy a raz v roku aj pre verejnosť mesta Vráble. V mesiacoch október a november boli realizované pozorovania Slnka solárnym ďalekohľadom pre žiakov a študentov všetkých základných a stredných škôl vo Vrábľoch. V priebehu minulého kalendárneho roku škola získala 4 astronomické ďalekohľady, jeden z nich – solárny bol zakúpený z finančného grantu v rámci projektu „Slnko ako ho nepoznáme“. Týmito aktivitami podporujeme záujem žiakov o prírodovedné predmety.
  • Podporujeme žiakov v zdravých pohybových návykoch. Svedčí o tom podujatie „Športuj s nami“ pre žiakov a rodičov a široké spektrum športových a pohybových krúžkov. Veľkej obľube sa teší stolný tenis, v ktorom dosahujeme významné úspechy.
  • K našim vlastným projektom patrí projekt „Potulky po Európe“ a „Karaoke party“. Snažíme sa držať krok s modernou digitálnou dobou a učíme stále modernejšie, interaktívne, inštalujeme do tried interaktívne tabule. Po rekonštrukcii hornej chodby v hlavnej budove tu vznikli dve nové učebne, učebňa nemeckého jazyka a multimediálna učebňa.
  • Už tradične organizujeme výtvarnú súťaž Ekoplagát pre žiakov vrábeľských ZŠ. Škola poskytuje stravovanie v školskej jedálni a výchovný program v Školskom klube detí Tambelína. ŠKD organizuje každoročne obľúbené aktivity: Nočné spanie v ŠKD, tvorivé Vianočné a Veľkonočné dielne, Eurotrhy ovocia zeleniny.

• Základná škola, Levická 903, Vráble
    Levická 903, 952 01 Vráble