výlety a exkurzie

Exkurzia do krajskej hvezdárne Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

Dňa 28. 11. 2013 sa žiaci 5.A a 5.B triedy zúčastnili exkurzie v krajskej hvezdárni Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Program v trvaní 120 minút sa skladal z audiovizuálneho pásma v planetáriu a odbornej prednášky o fázach Mesiaca, striedaní sa ročných období a o celej našej slnečnej sústave o rôznych zaujímavostiach a tajomstvách nášho vesmíru. Najviac sa naši žiaci tešili na pozorovanie Slnka cez veľký hvezdárský ďalekohľad. A čo sme sa tam okrem iného  dozvedeli? Viete koľko kozmonautov z celého sveta už navštívilo Mesiac? My Vám to povieme, 12. Exkurzia sa nám veľmi páčila a poznatky z nej naši žiaci využijú na hodinách geografie a iných odborných  premetoch.

Zapísala tr. uč. 5.A Mgr. Danica Sulíková

Exkurzia v PD Horný Ohaj

Dňa 16.10.2013 sa žiaci 4. ročníkov zúčastnili exkurzie v Poľnohospodárskom družstve v Hornom Ohaji. Žiakov ochotne previedol po areáli zootechnik Ing. Peter Gaži, ktorý pútavo rozprával žiakom o chove a starostlivosti o úžitkové zvieratá. Deti videli naživo množstvo zvierat, medzi ktorými boli: hovädzí dobytok, ovce, kozy, kone, husi... Žiaci sa zoznámili s narodenými teliatkami. Všetkým nám veľmi chutilo čerstvé kvalitné kravské mlieko. Záver prehliadky deti strávili vo vozovom parku družstva. Všetci sme sa vrátili s dobrým pocitom a radosťou, že sme zažili a videli opäť niečo nové a nie bežné. Vedeniu družstva, ako aj prítomným zamestnancom patrí naše poďakovanie.

Chemicko- geografická exkurzia deviatakov.

Stalo sa tradíciou, že počas jesene sa deviataci zúčastňujú exkurzie , ktorá je pre nich veľmi zaujímavá. Hlavným cieľom bol "Sklársky skanzen" vo Valaskej Belej. Tu sa dozvedeli od p. Dolinaja veľa zaujímavostí o výrobe, úprave, pálení, fúkaní a spracovaní skla. Mohli si na pamiatku zakúpiť malý suvenír, ktorý im bude pripomínať návštevu skanzenu. Ďalšou zastávkou na našej ceste boli Čičmany s krásnymi maľovanými domčekami , no a nakoniec sme sa zastavili a pokochali dreveným , vyrezávaným Betlehemom v Rajeckej Lesnej. Dobrý pocit bol ešte upevnený slnečným počasím a pohľadom na krásne okolie, sfarbené jesennými farbami lesov.

• Základná škola, Levická 903, Vráble
    Levická 903, 952 01 Vráble